Rotterdam Photo expo

Rotterdam Photo is een jaarlijks foto-evenement dat plaatsvindt tijdens Art Rotterdam Week van 6 tot en met 9 februari 2020., waar kunstliefhebbers de kans krijgen om tal van kunst- en designevenementen te bezoeken. Gelegen op het Deliplein in de wijk Katendrecht viert het evenement het brede spectrum van fotografie zoals het zich presenteert in onze hedendaagse beeldcultuur.

Naast de tentoonstellingen, geeft Rotterdam Photo Organiser talks, workshops en een randprogramma met deze tentoonstelling in de World Press Photo Rotterdam en een tentoonstelling op een digitaal scherm in de stad.

Thema 2020: OVERGANGEN

Het thema van Rotterdam Photo voor het jaar 2020 is TRANSITIONS. De wereld heeft een historisch keerpunt bereikt: zie de opkomst van populisme, Brexit, het Trump-tijdperk en alle (humanitaire) crises die daaruit voortvloeien. De nabije toekomst is onzeker. Deze crises, of beter gezegd: overgangen, vormen de rode lijn van Rotterdam Photo 2020. Overgangen als processen of perioden van verandering van de ene voorwaarde naar de volgende, roepen om na te denken. In onze samenleving zien we allerlei overgangen, geslachtsovergangen naar energietransities. Deze overgangen zijn geen afzonderlijke fenomenen, maar zijn in feite onlosmakelijk met elkaar verbonden en verweven. Jan Rotmans brengt echter, zoals hoogleraar duurzaamheid: we leven niet in een tijd van overgangen, maar in een tijdperkovergang. De wereld lijkt steeds meer te veranderen in een uitgebreid systeem waarin alles afhangt van al het andere.


Fotografen werden uitgenodigd om te solliciteren met werk dat verband hield met het thema van dit jaar. Het doel van Rotterdam Photos is om een ​​selectie van visuele vertellers van over de hele wereld te tonen die zich bezighouden met multidisciplinaire methoden om de complexiteit van de huidige tijd en het medium fotografie aan te duiden.

Fotografen

Edwin van der Staaij 
Pinar Boztepe Mutlu https://www.instagram.com/pinarboztepe.mtl/
Joey Solomon http://www.joeysolomon.net/
Mike Callaghan http://www.mikecart.com/
Anna Tea https://anna-tea.space/
Heidi Kirjavainen http://www.heidikirjavainen.com/
Esther van Puffelen https://www.esthervanpuffelen.com/
Judith Hornbogen http://hornbogen.com/
Dawid Dobosz http://ananaz.eu/
Eriko jane Takeno https://www.erikojtakeno.com/
Susan Madsen https://www.instagram.com/conceptualartbysusan/
Lidewij Mulder https://www.lidewij-mulder.com/#1
Tomuya Imamura http://www.tomoyaimamura.de/
Melissa Schultze http://www.instagram.com/melissaschriek
Kate Schultze https://www.instagram.com/_katesch/
Irena Menk  
Gilles Tarbiscuité http://tarabiscuite.com/
Ahmad Tahmasiaghdaragh https://www.instagram.com/Tahmasi_ahmad/
Evelina Sarupiciute https://evelinasarupiciute.com/
Eric Cortes http://www.ericcortes.de/
Monika Kattete https://phmuseum.com/

 

insta fb

 

logobalk